הטיפים של Fresh and Clean לבחירת ספות חדשות

מעבר דירה , החלפת מקום עבודה ושינויים בתוך הדירה עצמה. רבים מאיתנו רוצים לרענן את הסלון ויוצאים לרכוש ספות חדשות.


אז איך בוחרים ספה ?


אנסה לתמצת עבורכם את הנקודות החשובות בבחירת ספה חדשה:


1. עור .vs. בד - 

יתרונות העור- עמיד יותר. קל לנקות ולתחזק לבד.
נותן מראה יוקרתי.חסרונות העור- דביק בקיץ . יקר יותר באופן משמעותי.וזהו בעצם... אם בחרתם להשקיע בספות עור, אנו ממליצים להשקיע עוד טיפה וללכת על הטובים ביותר- האיטלקים! תוכלו למצוא שמות כמו Nicolleti Natuzzi ועוד מותגים שיתנו לכם את מירב הסיפוק עבור ההשקעה . עור זול=ברוב המקרים קילופים מוקדמים של השכבה העליונה והרבה עוגמת נפש..


2.אם בחרתם בספות בד יש כמה סוגים בולטים של בדים שכדאי להכיר-

אלקנטרה / אימפלה- נמכרים בחנויות תחת ההגדרה " דוחה כתמים" . בפועל זה לא כלכך נכון.. הבדים האלו דוחים נוזלים כאשר מנקים אותם מיד וכאשר מדובר בכתם שיטחי בלבד.
כאשר נוזלים נספגים בבד- הסיפור שונה לגמרי ובעצם הרבה יותר קשה להסיר את הכתם מאשר בדים רגילים. המראה של הבד הזה בהחלט משדר יוקרה ודומה קצת לעור הפוך. אך כאמור קשה מאוד לתחזוקה. לא מומלץ בבית עם ילדים. אפשר להשיג בשומרת הזורע וביתילי.


3. בדים טבעיים-

ישנם ספות העשויות מבדים טבעיים כמו צמר , כותנה ושילוב של כותנה וסינטטי.
ספות צמר יקרות מאוד.איכותיות מאוד וקלות לניקוי ותחזוקה.אך יש לציין שהצמר עדין יותר מהבד הסינטטי ורגיש יותר לכתמים חומציים (יין שתן ומיץ תפוזים..).


ספות כותנה או פשתן- מגיעוות בדרך כלל בגוונים בהירים. המחיר יקר יותר מבדים אחרים. כאן כדאי מאוד להיזהר מכתמים של אוכל ושומנים- קשה מאוד להסיר אותם גם בשיטות מקצועיות. ספות כותנה בדרכ מיובאות ואפשר למצוא אותם לרוב בבתים של עולים מאירופה או ארהב.


4. שילוב של כותנה ובד סינטטי (לרוב פוליאסטר)-

הבדים הכי קשים לניקוי! השילוב של החומרים הטבעיים והלא טיבעיים גורם לבעיה כאשר מדובר בניקוי מקצועי. החומרים שמטפלים באחד לא טובים לשני והפוך. מי שרוכש ספות ב IKEA צריך לשים לב- רוב הספות שלם הן כאלו..


5. לבסוף, ספות בד סינטטי. החומרים המקובלים -

פוליאסטר פוליאוריטן ונייילון. לא משנה במה תבחרו, סביר להניח שבחרתם בבד זול יותר באופן משמעותי. עמיד בצורה מוגבלת- (תלוי ביצרן ובמותג) וקל מאוד לניקוי מקצועי ולתחזוקה שוטפת .
גם כאן אפשר לבחור בין בדים חלקים לבין "שתי וערב". בין בד מתוח לבד רפוי. אנחנו ממליצים על בד חלק ש"תופס" פחות ליכלוך ,בד מתוח ולא רפוי וצבעים כהים שמסתירים את הליכלוך.
כמובן שישנם עוד אלמנטים רבים שצריך לקחת בחשבון- אך ניסינו לענות על הדברים החשובים.


נשמח לתת מענה וייעוץ בדף שלנו.


שבוע טוב ובהצלחה עם הספה החדשה! : )