ניקוי ספות בד

כשמזמינים שירותי ניקוי ספות מומלץ לבחור בחברה שיש לה המלצות ומוניטין טוב. למה חשוב כל כך להזמין מישהו עם המלצות?

לא כל אחד יכול לנקות ספות, ניקוי ספות הוא מקצוע שדורש ידע מקצועי, ניסיון ומיומנות של שנים להכיר את סוגי הבד ולנקות בצורה הטובה ביותר. ניקוי מקצועי של הספה באופן קבוע (כל שנה-שנתיים, לפי הצורך) ייצור מראה נקי ונעים ואפילו תחושת התחדשות, ללא צורך בהשקעת אלפי שקלים בקניית ספה חדשה.

ניקוי לא מקצועי בידיים לא מיומנות עלול להרוס את הספה ולהותיר אתכם עם חור בכיס ועוגמת נפש.

לא כל ספת בד עשויה מאותו חומר, יש הרבה סוגי הבדים ועם ההתפתחות של התעשייה התרכובות של הבדים הופכות להיות יותר ויותר מורכבות ושונות, אך אל דאגה - מבחינתנו הלקוח לא חייב לדעת מה סוג הבד כדי שנדע לטפל בו נכון.

חשוב להתאים את סוג החומר לסוג הבד, צריך להתאים את שיטת הפעולה ואת עוצמת המכונות לסוג הבד, כשמנקים צריך לדעת למה לצפות - איך יודעים שהכתם נעלם גם כשהבד רטוב, איזה חומר מתאים לאיזה כתם וכדומה.

לא כל החומרים מתאימים לכל הכתמים, ויותר מזה - יש חומרים שיכולים לגרום יותר נזק עם כתמים מסוימים.

כתמים אופייניים שניתן למצוא בניקוי ספות תלויים בסוג הסביבה שהספה נמצאת בה, במשרד למשל סביר להניח שנמצא כתמי קפה או שאריות של לכלוך מבגדים. אם זה בית עם ילדים הכול יכול להיות -  כתמי אוכל, לכלוך שנוצר מכפות הרגליים או רגליים זיעה, אם יש תינוקות כנראה נמצא כתמי פליטות ולפעמים גם שתן או צואה.

לעתים קרובות אנחנו מגיעים לבתים עם חיות מחמד, איפה שיש חיית מחמד סבירות גבוהה שיהיה גם שתן ולפעמים גם צואה או שערות. חשוב מאוד לדעת איך לטפל גם בזה.

לפני תחילת הניקוי הרטוב מטפלים בשערות בשאיבה יבשה עם שואב אבק עוצמתי ולעתים בכלי ייעודי להסרת שערות מריפודים.

כדי לנקות ספות, אנחנו חייבים קודם כל לזהות את סוג הבד – בד טבעי כמו כותנה או פשתן, בד סינטטי רגיל, בד דוחה כתמים כמו אלקנטרה, אימפלה או מג'יק, דמוי עור הפוך או זמש וכדומה. לאחר מכן נזהה את הבעיות – ריח רע, בד עדין במיוחד, כתמים בעיתיים ועוד, ניצור לעצמנו סביבת עבודה נוחה, נפנה רהיטים אחרים שלא יתלכלכו,  נזיז את הספה מהקיר אם צריך, נכסה רצפת שיש או פרקט וכד'.

עכשיו אנחנו ניגשים לעבודה, התהליך שלנו בדרך כלל דומה בכל הספות למעט מקרים מיוחדים, מתחילים בשאיבה טובה יבשה של כל האבק, שיערות, פירורים וכל השאר, אם הכריות מתפרקות אנחנו מוציאים את הכריות, שואבים מסביב, אם צריך מכניסים ידית דקה בתוך החריצים של הספה בחיבורים בין חלקי הספה, גם את הבד עצמו אנחנו שואבים בשואב עוצמתי עם מברשת עם שערות כדי לעזור לנו בתהליך הניקוי.

נקודה למחשבה: אנחנו לא רוצים להרטיב אבק, פירורים ולכלוכים דומים, כדי שלא יהפכו לבוץ או ל"עיסה" של לכלוך.

אחרי השאיבה מרססים את הספה בחומרים שונים, בהתאם לסוג הבד והכתם. מרטיבים את הספה ואת אזורים המיועדים לטיפול אינטנסיבי עם החומרים המתאימים.

ברוב המקרים מדובר בכתמים של שומנים, כתמי מים, לכלוך של אוכל ושתן, ולכן החומר העיקרי שאנחנו משתמשים בו הוא חומר שמפרק שומנים, המבוסס על אנזים (בדומה לאנזים שיש לנו בקיבה). אנחנו משתמשים בחומרים ברמה הגבוהה ביותר ביבוא אישי מארצות הברית ומאירופה שמיועדים לניקוי ספות. ברוב החומרים האלה המרכיב העיקרי הוא אנזים. מלבד חומרים על בסיס אנזימים, יש גם סולבנט (חומר ממס) וחומרים אחרים על בסיס חמצן, על בסיס אלכוהול, ותרכובות אחרות המיועדות לספות שאינן הורסות את הבדים וידידותיות למשתמש.

אנחנו כמנקים צריכים לשמור על עצמנו ולבחור חומרים "ירוקים" שאינם מזיקים לבריאות ונותנים את התוצאה הטובה ביותר בניקוי הספות.

אחרי שריססנו אנחנו בדרך כלל מברישים את הכתמים, אם אלה כתמים קשים ומוצקים שהופכים להיות מין גוש אנחנו מפרקים אותם עם מברשות ולאחר מכן ניגשים לחלק העיקרי והמשמעותי ביותר - עבודה עם מכונות חזקות.

המכונות עובדות בטכניקה שנקראת בעברית הזרקה-יניקה - לקצה של הידיות מחוברת דיזה שמתיזה מים חמים לתוך הבד ובמקביל שואבת את המים. אנחנו חוזרים על הפעולה הזאת כמה פעמים, מכונת הזרקה יניקה בעצם לוקחת את המים המלוכלכים, מתיזה מים נקיים לתוך הבד כדי להסיר שאריות של סבון ושואבת את המים שוב. אנחנו חוזרים על הפעולה הזו מספר פעמים לפי הצורך עד שכל הלכלוך יוצא מהבד.

בסיום הניקוי הבד נשאר לח למשך כ12 שעות, אך מרבית המים נשאבים מתוך עומק הריפוד בחזרה למכונה.

 כל השירותים שלנו

תמונות לפני ואחרי...

בואו לצפות...

שלח

שם מלא

שדה חובה

תודה שפנית אלינו,

ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי​

מייל 

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הזינו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי:​